poniedziałek, 13 czerwca 2011

4 kroki do pięknej cery
4 kroki do pięknej cery:)

Aby nasza cera zachowała świeży i zdrowy wygląd wcale nie trzeba stosować drogich zabiegów kosmetycznych. Wystarczy pamiętać o czterech krokach właściwej pielęgnacji. To niezbędne minimum, które powinnyśmy wykonywać codziennie.


Krok 1: OCZYSZCZANIE

To podstawa codziennej pielegnacji cery, która powinna być wykonywana zarówno rano, jak i wieczorem! Tylko wlaściwie oczyszczona skóra może zachować naturalny, zdrowy wyglad. Wachlarz kosmetyków do oczyszczania cery jest duży. Możemy wybierać spośród pianek, żeli, kremów i delikatnych emulsji. Wszystkie spiszą się znakomicie. Nie poelcamy tylko tradycyjnego mydła. Za bardzo wysusza i ściąga skórę.

Krok 2: TONIZACJA

Kolejny etap to dokładne przemycie twarzy tonikiem. Nic tak dobrze jak on nie oświeży cery i nie usunie pozostałości po kosmetykach do mycia. Toniki przywracaja ponadto skórze napięcie i jędrność oraz pobudzają krążenie krwi. Po tym zabiegu cera jest już gotowa do nawilżenia.

Krok 3: NAWILżANIE

Tylko poprzez codzienne nawilżanie cery będziemy w stanie zachować właściwy poziom wilgotności skóry, niezbędny przy jej zdrowym wyglądzie. Systematycznie należy zatem stosować kremy nawilżające, odpowiednie do rodzaju naszej cery. Nadadzą skórze miękkość i gładkość oraz zapobiegną jej przedwczesnemu starzeniu.

Krok 4: ODżYWIANIE

To ostatni krok we właściwej pielęgnacji cery. Dostarczenie jej substancji odżywczych jest tak samo niezbędne, jak w przypadku dbania o nasz organizm! Najlepszy efekt uzyskamy poprzez systematyczne nakładanie kremów odżywczych wieczorem. W nocy, kiedy organizm wypoczywa, działanie składników odżywczych jest szczególnie efektywne. Podczas snu skóra się regeneruje i nabiera świeżości.

a jak wy kochani dbacie o swoją cer chciałabym zobaczyć wasze ulubione kosmetyki do pielęgnacji waszej twarzy jakie wam się kosmetyki sprawdziły i z czego jesteście najbardziej zadowolone czekam na wasze komętarze :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz